Karasakal Hoca Ali Rıza Köksal vefat etti

Of ve Çaykara’nın tanınmış hocalarından Karasakallı Hoca olarak bilinen Ali Rıza Köksal (81), hayatını kaybetti. Köksal’ın cenazesi Çaykara’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Karasakal Hoca Ali Rıza Köksal vefat etti

Çaykara Yeşilalan ve Baltacılı Derneği (YESBALDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Trabzon Belediyesi Başkanı Başdanışmanı Recep Köksal, Kırıkkale İli Keskin İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Yeşilyalı Kur’an Kursu Hocası Hasan Köksal ve Süleyman Köksal’ın babaları olan Karasakallı Hoca, uzun yıllar Of Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapmış ve emekli olmuştu.

 

Uzun süreden beri karaciğer yetmezliği tedavisi gören Köksal, evinde hayatını kaybetti. Köksal’ın naaşı, Çaykara’da düzenlenen cenaze töreninin ardından Yeşilalan Köyü’ndeki aile mezarlığına defnedildi.

 

Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy’un kıldırdığı cenaze törenine Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri, çok sayıda bürokrat, Trabzon iş dünyasının önde gelen isimleri, Of'tan çok sayıda esnaf, din görevlileri ve kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı.

 

Ali Rıza Köksal Kimdir?

1932 yılında Çaykara’da doğan Ali Rıza Köksal, 1970 yılında Çorum’da İmam Hatip olarak göreve başladı. 1973 yılında Of’un Aşağı Kışlacık Köyü Kavak Camiine tayin oldu. 9 yıl burada görev yaptıktan sonra, 1981 yılında Yukarı Kışlacık Merkez Camiinde göreve başladı. Burada da 16 yıl görev yapan Köksal, 1997 yılında emekli oldu. Din hizmetleri ile hayatını devam ettiren Köksal, 15 Ağustos 2013 tarihinde hayatını kaybetti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA YAŞAR
MUSTAFA YAŞAR - 9 yıl Önce

RABBİM RAHMET EYLESİN. MEKANI CENNET OLSUN. AİLESİNE SABIRLAR DİLİYORUM.

Bora AKYÜZLÜ
Bora AKYÜZLÜ - 9 yıl Önce

Işığın Bol Olsun Karasakallı Hocam ... Köyümün ve OF'un Marjinal Hocası...

SİNAN KESKİN
SİNAN KESKİN - 9 yıl Önce

hocamıza ALLAH tan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.

esengül malkoç
esengül malkoç - 9 yıl Önce

allahım rahmet eylesin... nasıl üzüldüm ya çocukluğumun karasakallı hocası...ailesine sabır diliyorum.....

murat ayazoğlu
murat ayazoğlu - 9 yıl Önce

saçı sakalı aklaşmış karasakallı hocama mevlam rahmet eylesin.

DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 9 yıl Önce

DEĞERLİ HOCAMIZ VE AMCAMIZ ALİ RIZA KÖKSAL IN ÖLÜM HABERİNİ YİNE OF HAVADİS GAZETESİ ARACILIĞI İLE ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUM.AİLECE HOCAMIZA ALLAHTAN RAHMET , BÜTÜN AİLE FERTLERİNE SABIRLAR DİLERİZ.

FATİH SEYHAN
FATİH SEYHAN - 9 yıl Önce

Rahmetli hocamızı yakinen danırdım ve benim üzerimde önemli etkisi olmuşdur davsiyeleri fevkalaade iyi olmuşdur çok sevdiğim ve ofda herkesin iyi niyetle anacağı hocaydı allah rahmet eylesin ebeti mekanı cennet olsun

Hasan AKYÜZ
Hasan AKYÜZ - 9 yıl Önce

ÖRNEK İNSAN,ÖRNEK DİN ADAMI,İYİ BİR AİLE DOSTU,YERİ DOLDURULMASI ZOR OLAN DEĞERLİ BİR İNSANI KAYBETNENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞADIM.RABBİM MEKANINI CENNET YOLUNU IŞIKLI KILSIN.HER ZAMAN SEN BİZLERE DUALARINLA REHBERLİK VE HİZMET VERDİN,BUNDAN BÖYLE SENDE BİZİM DUALARIMIZDASIN.YAKINLARINA SONSUZ SABIRLAR DİLİYORUM...


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21