Karaçam Başkanı Sevinç MHP’de

Çaykara’nın Karaçam Beldesi Belediye Başkanı Dursun Ali Sevinç, Trabzon İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle MHP’ye katıldı.

Karaçam Başkanı Sevinç MHP’de

Mart 2014’te yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde hareketlenmeler başladı.

 

Trabzon’un Büyükşehir olmasıyla birlikte belde belediyelerinin kapanacak olması, belde belediye başkanlarını ilçe belediyelerine başkan olabilmek için farklı siyasi arayışlara itiyor.

 

2004 yılında Karaçam’a CHP’den belediye başkanı seçilen, Dursun Ali Sevin, 2009 yılında CHP’den aday yapılmayınca seçimlere bağımsız olarak girmişti.

 

Bağımsız olarak başkan seçilmeyi başaran Sevinç, yaklaşmakta olan yerel seçimlerde Çaykara’ya başkan adayı olabilmek için Milliyetçi Hareket Partisi’ne transfer oldu.

 

MHP Trabzon İl Başkanlığında düzenlenen törenle MHP’ye katılan Sevinç, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde MHP’nin Çaykara adayı olacak.

 

Törene MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, İl Başkanı Muammer Demeli, MHP merkez ilçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kuru üyeleri, Çaykara MHP ilçe Başkanı Recep Yıldız ve Yönetim Kurulu ile çok sayıda Partili katıldı.

Katılım töreninde söz alan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, ilerde daha güzel işler yapacaklarını belirterek, ”Bugün Trabzon siyasetinde uzun zamandan beri var olan ve şu an Karaçam’da bağımsız Belediye Başkanı olan Dursun Ali Sevinç Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılıyorlar. Kendilerine tüm MHP camiası adına hoş geldin diyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde kendisini Çaykara’da, Çaykara Belediyesi Başkan Adayımız olarak ilan edeceğiz. Kendisine aramıza katıldığından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte ve beraber çok güzel işler başaracağız. Çünkü bu seçimde Trabzon’un en formda Partisi Milliyetçi Hareket Partisidir. Bu dalga dalga yayılıyor ve halkımız da bunun farkında” dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisine katılan Karaçam Belediye Başkanı Dursun Ali Sevinç ise bu katılımın beş yıl gibi bir süreçte gerçekleştiğine dikkat çekerken, ” Benim beş yıl önce başlayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılım sürecim bugün burada noktalanmış oluyor. Bugün burada MHP’ye katılmış olmamın mutluluğunu ve sevincini yaşıyorum. İnşallah ileriye dönük daha hayırlı olacak. Sayın Bakanıma yapmış olduğu konuşmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün beş yıldır süren bağımsızlık serüvenim sona eriyor. Bu benim için bir vefa borcuydu ve MHP’ye katılım sürecimde, bana beş yıl önce Çaykara’da MHP meclis üyelerime sahip çıkarak bana destek verdi. Bu süreçte bize sahip çıktılar. Kendilerine, beş yıl boyunca gelemeyeceğimi söyledim. Çünkü burada seçildim ve MHP’ye katılmam etik olmazdı. Bugün Bağımsızlığımı bitirdim ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne katıldım. İnşallah hayırlı olur" diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21