Çaykara’da öğrenci servisi dereye uçtu; 22 öğrenci yaralı

Çaykara İlçesi’nde meydana gelen kazada öğrenci servisi dereye uçtu. Kazada 22 öğrenci yaralandı.

banner71
Çaykara’nın Uzungöl ve Taşkıran Beldeleri’nden Çaykara Çok Programlı Lisesi’ne öğrenci taşıyan servis midibüsü Solaklı deresine uçtu. Kazada sürücü ile birlikte 22 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı.
 
Edinilen bilgiye göre sabah 8 sularında meydana gelen olayda Mehmet Kurt (47) yönetimindeki 61 S 0558 plakalı midibüs, Çaykara Uzungöl yolu Karaçam-Bayburt yol ayrımı mevkiinde direksiyon mili çıkması nedeniyle yaklaşık 5 metre yükseklikteki duvardan Solaklı Deresine uçtu.
 
Kazada sürücü Mehmet Kurt ile araçta bulunan 22 öğrenci yaralandı. Ambulanslarla Çaykara Dr.M.İlhan Durgun ilçe Hastanesi ile Of Devlet Hastanesi’ne sevk edilen öğrencilerin hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilirken bazı öğrencilerin tedbir amaçlı olarak Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yavuz Selim kemik Hastalıkları Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.
 
Kazada araçta bulunan ve yaralanan öğrencilerin adları şöyle;
 
Şaban Aydın, Nurgül Ağırman, Hanife Akyüz, Azize Kul, Sonay Genel, Ayhan Karagöz, Enes Bektaş, Salih Kocaman, Ahmet Kocaman, Havva Akyüz, Damla Celebi, Havva Albayrak, Fatma Manap, Levent Akyüz, Emrullah Kanık, Deniz Çelebi, Yaşar Emre Özbek, Funda Kocaman, Fatma Kul, Muhammet İnci, Meryem İlhan, Arif Kocaman
 
Yaralı öğrencilerden Damla Çelebi ve Fatma Manap Y.Selim Kemik Hastalıkları Hastanesine sevk edilirken, Funda Kocaman ile Azize Kul’un da tedbir amaçlı olarak Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildikleri öğrenildi.
 
Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Çaykara Kaymakamı Cevdet Atay ile Dernekpazarı Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat Of Devlet Hastanesi’ndeki yaralı öğrencileri ziyaret ederek Başhekim İdris Kurtuluş’tan sağlık durumları hakkında bilgi aldılar.
 
Kaza ile ilgili olarak Of Havadis'e açıklama yapan Çaykara Kaymakamı Cevdet Akay, sabah saatlerinde meydana gelen üzücü olayda herhangi bir can kaybının olmamasına sevindiklerini belirterek “Kazada araçta bulunan 22 öğrencimiz çeşitli yerlerinden yaralandılar. Acil yardım ekiplerinin olay yerine kısa sürede intikal etmesi ile birlikte yaralı öğrencilerimiz Çaykara ve Of’taki Hastanelerimizde tedavi altına alındı. Çok şükür can kaybı yaşamadık. Öğrencilerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Acil yardım ekiplerimize, Çaykara ve Of Devlet Hastanemizdeki sağlık personelimize de olağanüstü çabaları nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet akturan
ahmet akturan - 9 yıl Önce

Acil sifalar diliyorum

mahmut osmanoğlu
mahmut osmanoğlu - 9 yıl Önce

Rabbim bütün kazazede kardeşlerimize acil şifalar versin...(Amin)

Fatih Öztürk
Fatih Öztürk - 9 yıl Önce

Çok çok geçmişler olsun.acil şifalar diliyorum.

Sinan Tahan kurt
Sinan Tahan kurt - 9 yıl Önce

Allahtan acil şifalar diliyor

necati saylık
necati saylık - 9 yıl Önce

21 öğrencinin aylelerine geçmiş olsun diliyorum

mehmet  VURAL
mehmet VURAL - 8 yıl Önce

Büyük geçmiş olsun.Şükürler olsun ki kaza ucuz atlatıldı.Yaralı öğrencilerimize açif şifalar dileriz.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21