Çaykara’da 5. günde son 2 işçiye daha ulaşıldı

Çaykara’da HES şantiyesinde meydana gelen çığ felaketinde kar altında kalan son 2 işçinin cansız bedenine 5.günde ulaşıldı.

Çaykara’da 5. günde son 2 işçiye daha ulaşıldı

Çaykara’nın Karaçam Mahallesi Gavlatan mevkiindeki Balkodu-2 HES tünelinde meydana gelen çığ felaketinin 5. gününde kar altında kalan son iki işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.

 

10 Ocak Cumartesi öğle saatlerinde meydana gelen çığ felaketinin ardından kar altında kalan 5 işçiden biri ilk gün, 2 işçi de 3.günde bulunmuştu.

 

Aramaların 5.gününde kalan son iki işçinin de cansız bedenine ulaşıldı. Çalışmaların sabah bölümünde Tunceli doğumlu Erhan Arslan’ın cansız bedenine ulaşıldı. 25 yaşında ve nişanlı olduğu öğrenilen Arslan’ın naaşı otopsi yapılmak üzere Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi. 

 

Çalışmaların öğleden sonraki bölümünde saat 13.15 sularında da çığ altında kalan son işçi olan Muş doğumlu bir çocuk babası 35 yaşındaki Lokman Çalık’ın da cansız bedenine ulaşıldı.

 

AFAD’tan yapılan açıklamada; “Çaykara’da meydana gelen Çığ felaketinin 5. gününde arama çalışmaları sonucunda saat 13.17 sularında çığ altında kalan son işçinin de cansız bedenine ulaşılarak, bulunduğu yerden tahliye edilmiştir. Bu felakette yaşamını yitiren 5 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Zorlu arazi şartlarında arama kurtarma faaliyetine katılan tüm çalışanlara teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21