Çaykara’da 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldı

Çaykara’da HES şantiyesinde meydana gelen çığ felaketinde kar altında kalan 4 işçiden 2’sinin cansız bedenine ulaşıldı.

Çaykara’da 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldı

Çaykara’nın Karaçam Mahallesi Gavlatan mevkiindeki Balkodu-2 HES tünelinde meydana gelen çığ felaketinin 3. gününde kar altında kalan iki işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

 

10 Ocak Cumartesi öğle saatlerinde meydana gelen çığ felaketinin ardından kar altında kalan 5 işçiden biri bulunmuş, 4 işçiyi arama çalışmalarına devam ediliyordu. Ancak Pazar günü yapılan çalışmalardan bir sonuç alınamamıştı.

 

Bugün sabah erken saatlerde bölgedeki arama çalışmalarına yeniden başlayan AFAD ekipleri 15.30 sularında iki işçinin daha cansız bedenine ulaştılar.

 

Kar altından çıkartılan işçilerin Afyon doğumlu Muhammet Işıklı ile Sivas doğumlu Can Özyürek olduğu belirlendi.

 

Çalışmalar hakkında Of Havadis’e bilgiler veren Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, cansız bedenlerine ulaşılan iki işçinin Trabzon Adli Tıp Kurumuna sevk edildiğini belirtti.

 

Bölgede havanın çok soğuk olduğunu belirten Başkan Tok; “Havanın kararmasıyla birlikte çalışmalara ara veriliyor. Yarın sabah erkenden çalışmalara yeniden başlayacağız. Ankara’dan 10 kişilik özel bir kurtarma ekibi daha gelecek. İşçilerimize dere yatağında ulaşıldı. Tahminen işçilerimiz çığın etkisiyle araçlarıyla birlikte uçuruma yuvarlandılar. Aracın hemen yanında kendilerine ulaşıldı. Adeta iğne ile kuyu kazıyoruz.  İnşallah en kısa sürede diğer iki işçi kardeşimize de ulaşırız” ifadelerini kulandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21