Çaykara Hurmalık Camii ibadete açıldı

Çaykara’da Uzungöl yolu üzerinde inşa edilen Hurmalık Camii düzenlenen törenle Ramazan Öncesinde ibadete açıldı.

Çaykara Hurmalık Camii ibadete açıldı

Çaykara’nın Uzungöl Yolu üzerinde yapımı 2010 yılında planlanan ve 2012 yılında inşasına başlanan Hurmalık Camii Ramazan Öncesi son Cuma gününde ibadete açıldı.

 

Camii’nin açılışına Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan, Caminin İnşaatını yapan Sistem Alüminyum sahibi iş adamı Akın Yerekaban, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Açılışın ardından Camide ilk Cuma namazı da kılındı. Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan’ın kıldırdığı Cuma Namazı çıkışında iş adamı Akın Yerekaban tarafından cemaate yemek ikramı yapıldı.

 

Bu güzel eserin Çaykara’ya kazandırılmasına vesile olan Hacı Akın Yerekaban’a teşekkür eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok; “Kısa bir süre önce temeli atılan Hurmalık Camimiz böylesi güzel bir günde ibadete açılarak Ramazan Öncesi Cuma Namazımıza ve Ramazanımızın ilk teravih namazına yetişmiş oldu. Emeği geçenlerden Allah Razı olsun” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal salih
kemal salih - 7 yıl Önce

Çok güzel eserler, yapanlar, yaptıranlar, emeği geçenlerden Allah razı olsun, kazançlarını bol ve bereketli eylesin.

mustafa Keskin
mustafa Keskin - 7 yıl Önce

Çok kısa zamanda mükemmel eserler çıktı ortaya başta Akın beyden ve tüm katkı sağlayanlardan Allah razı olsun,hayırlı hizmetler yapılır inşaallah.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21