Saral; Dost muhabbetinde yapılan konuşmalardır

Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, basında hakkında çıkan haberlere ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Saral; Dost muhabbetinde yapılan konuşmalardır

Ak Parti İstanbul Milletvekili olan Of Belediyesi Eski Başkanı Oktay Saral, 8 Nisan Pazartesi akşamı İstanbul’da Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu üyeleri ile yaptığı sohbet toplantısında yaptığı açıklamaların sosyal medyaya ve oradan da kamuoyunda yer almasının ardından basında yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

 

İşte Oktay Saral’ın basın açıklaması;

Öncelikle Trabzon’a ve Trabzonspor’a gönül vermiş tüm hemşerilerimi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Geçtiğimiz hafta başında Trabzonlu genç arkadaşlarım tarafından davet edildiğim Trabzon Dernekler Federasyonu’nda yaptığımız sohbetin haberim olmadan kaydedilmesi ve medyaya aktarılması sonrasında hakkımda çıkan haberlerden aşırı derecede üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Tamamen bir dost sohbeti ortamında yapılan konuşmanın amacından saptırılarak çok değişik bir mecraya çekilmesi ve Trabzonspor düşmanıymışım gibi bir imaj oluşturulması hiçte etik olmamıştır. İnanıyorum ki, Trabzonspor taraftarı birçok arkadaşım benim o sohbette vurgu yaptığım konuları, kendileri de ev sohbetlerinde, kahve toplantılarında veya başka bir arkadaş ortamında dillendirmiştir.  Bizimde o buluşmada yapmış olduğumuz budur.

 

TRABZONSPOR TARAFTARINA;

Hassasiyetlerinizi anlıyorum çünkü lise ve üniversite yıllarımdaki ruh halimin fotoğrafını şimdi sizde görüyorum. Trabzonspor bir yenilmeyedursun; o hafta benim kabusum olurdu. Kimseyle diyalog kurmak istemez, kurduklarımla da kavga ederdim. Dünya başıma yıkılırdı ve hayattaki tek gayem Trabzonspor’dur diye düşünürdüm. Hayat insanı yoğurdukça önceliklerinde bazı değişiklikler ister istemez oluyor ve inanıyorum ki; sizler de belli bir dönem sonra beni anlayacak bana hak vereceksiniz. Ben kimseye bırakın Trabzonspor’u işinize bakın demiyorum. Spor hayatımızın bir köşesinde her zaman olacaktır muhakkak ama fanatizm şeklinde olmasın lütfen. Trabzonspor’un hakkı gasp edilmiştir doğru. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız bu da doğru. Ama bu hak arayışında eşimizi, annemizi, babamızı, sevdiklerimizi ve işimizi ihmal etmeyelim diyorum. Trabzonspor sevdasına yıkılma aşamasına gelmiş yuvaların olduğunu, annesi hastanede hayatla pençeleşirken evladının hak arama mücadelesinde bir şehirden bir şehre gittiğini, bu sevda uğruna işinden olan gençler olduğunu duyuyor ve üzülüyoruz. Ben “Trabzonspor ilahlaştırıldı” derken asıl söylemek istediğim bunlardı.

 

DOST MUHANBBETİNDE SİZ KONUŞMUYORUSUNUZ

Şike mevzuuna gelince; Türkiye’de şikenin her dönemde var olduğunu ve bütün takımların da şikeye bulaştığını vurgularken bir zamanlar başkanı olduğum kulübü bundan ayırmadım. Şike var diye hakkımızı aramayalım mı? Diye birçoğunuz haklı olarak beni eleştirdiniz ama ben hakkımızı aramayalım demedim. Sadece bir realiteden bahsettim. Bu konuyu “Fenerbahçe yaptıysa Trabzonspor da yaptı” şeklinde algılayan ve beni acımasızca, haddini aşan ifadelerle eleştiren kardeşlerime kalbimin kırıldığını belirtmek istiyorum. Çünkü Trabzonsporluyum, birileri inanmak istemezse de takımıma değişik platformlarda sahip çıktım çıkmaya da devam edeceğim. Hiç kimse sizi ciddiye almazken ben buluşalım, dertleşelim sıkıntılarımızı ortak akılla çözmeye çalışalım dedim. Bununla ilgili taraftar grupları ile sosyal medya aracılığıyla bir araya gelmek istedik ama henüz gerçekleşmedi.

 

Son olarak taraftara şunu söylemek isterim ki; hepinizin dost muhabbetlerinde konuştuğunuz meseleler o akşam yine bir dost meclisinde gençlere nasihat amacıyla Trabzon Dernekler Federasyonu’nda konuşuldu. Burada ne Fenerbahçe Kulübünü aklama ne de başka bir amaç vardır. Konu zaten yargı aşamasında ve hak eden cezasını çekecek, Trabzonspor’un şampiyonluğu da tescillenecek inşallah.

 

TRABZONSPOR KULÜBÜNE

Trabzonspor’un başında bulunan yöneticiler ki, aralarında değer verdiğim insanlar var, kusura bakmasınlar, Trabzonspor onların şahsi malı değildir. Camiaya gönül vermiş herkesin kulüp üzerinde hakkı vardır ve herkes kendince takımına destek verme noktasında bir şeyler yapmıştır. Onların başarısızlıklarını hiç kimse bu güne kadar gündem etmemişse bu takıma duyulan saygıdandır diye düşünüyorum. Her yenilgi sonrası çıkıp şike sürecini gündeme getirerek tepkileri başka tarafa çekmek Trabzonspor taraftarına yapılan en büyük saygısızlıktır. Camia zaten süreç içerisinde psikolojik bir savaş verirken bu savaşı daha da alevlendirmenin bir mantığı yoktur. Eğer şike süreci yönetim tarafından zamanında ciddiye alınsaydı belki de olay bu noktaya hiç gelmeyecekti. Şike ile ilgili zamanında çıkıp da bir kelime etmeyenler, edemeyenler şimdi şike ipine sarıldılar. Hiç kimse taraftarı aldatmasın… Biz neyin ne olduğunu biliyoruz. Trabzonspor yönetimi öncelikle 200 milyon civarındaki borcun, alınan 12 tane yabancı oyuncunun hangi mantıkla hangi ilişkilerle alındığını açıklasın. Ya da Fatih Tekke’nin geçen günlerde bonservisi ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap versin.

 

ÖZÜR DİLEYECEK BİR DURUM YOK

Özür dileme meselesine gelince; ben kulüp yöneticilerinin internet sitesinden kınama mesajı yayınlamadan önce beni arayıp, Oktay Bey nedir bu meselenin aslı demesini beklerdim. Bunu yapmadılar. Tekrar söylüyorum; ben basının karşısına çıkıp veya bir gazeteciyle röportaj esmasında bu söylemlerde bulunmadım. Bir dost meclisinde gençlerle dertleşme formatındaki toplantı haberim olmadan basına sızdırıldı. Orada anlattıklarımı inanıyorum ki, Trabzonspor yöneticileri de kendi aralarında defalarca konuşmuşlardır. Aradaki fark onların konuşmalarının basına yansımamasıdır. Kurum bazında kimseden özür dilemeyi düşünmüyorum. 21. Yüzyıl Türkiye’sinin gerçeklerini konuştum ve konuştuklarımda özrü gerektiren hiçbir husus olmadığını düşünüyorum.

 

TRABZON KAMUOYUNA

İstanbul Milletvekili olarak, samimi bir ortamda yapılan konuşma dahi olsa sorumluluğumuz gereği ve hassasiyetlerin bu derece yoğunlaştığı bir dönemde bu şekilde gündeme gelmek başta şahsım olmak üzere camiaya gönül veren herkesi üzdüğünün farkındayım.  Bu sebeple Trabzonspor’a gönül vermiş herkesten özür diliyorum. Sosyal medyada beni eleştiren ve bana gönül koyan kardeşlerimi anlıyorum, ama eleştiri dozunu kaçırıp, şahsıma hakarete varacak kadar ileri giden arkadaşlarımdan da bir özür bekliyorum.

Saygılarımla…

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih seyhan
fatih seyhan - 9 yıl Önce

vekil oktay saral 23 dakikalık video da öyle ithamlarda bulundunki şimdi yapdığın acıklamalar neye yarar kısacası trabzonspora faydanız olmadı şike sürecinde bari şimdi zararınız olmasın şike veya hırsızlık adı belli hırsız belli koruyan belli sürekli aşağılanan küçük düşürülen belli asimile edilen belli 30 yıla sürede elinden şampiyonlukları alınan kimdir hırsızlığı ve şikeyi yapanları koruyan kimdir bunu ben biliyorum sizde biliyorsunuz ama acıklayamıyorsunuz ben acıklayayım sayın başbakan ve spor bakanının etkisini kimse inkar edemez trabzonspor bir markadır o markayı siz akp hükümeti sürekli övünür ve o aşağıladığınız değerler için trabzona miting için her gelişlerinizde adet edinirsiniz o siyasetcilerin boyunlarına atkı takmayı işte siyaset budur işinize gelindiği sürece trabzonspor ama ucu siyasete dokununca aman ha mahkemeyi bekleyelim nidaları beki şikeciler neler yapıyor masa başında her türlü kirli işleri yapmakla kendilerini temize cıkartılar artık şampiyonluk kalmadı

fatih seyhan
fatih seyhan - 9 yıl Önce

bu yılın başında iyi giden sezonda neler olduda trabzonspor şu sıralar küme düşmemeye oynuyor biliyormusun vekil oktay saral ben acıklayayım sevelim veya sevmeyelim şikecilere karşı tik duran başkan sadri şener ve biz cefakar taraftarlar şikecilern deliğine comak sokmamızla gündemi değişdirmeleri için her türlü oyunlarla trabzonsporu alt ettiler ve küme hattına geldik ve kendisini trabzonsporlu olarak danıtan herkes şike mevzusunu bırakdı ve amanha küme düşmeyelim durumunu sorgulamaya başladık bu durumda oyunu oynayan memnun oyuna alet olanlarda memnun mu onu sizlere sormak lazım sayın vekil ama unutmayınızki öyle yada böyle sandıkda hükümetiniz ettiğini bulacak gerci seçim zamanında sayın başbakan iyi siyasetci olmasıyla millete neleri vaaat edeceğini ve karşılığında oyları nasıl alacağını gayet iyi biliyor zira son 5 yılı aşkın süredir akyazı stad meselesi sakız oldu milletin ağzında

Abdullah Gözaydın
Abdullah Gözaydın - 9 yıl Önce

Sayın Oktay saral bir sürçü lisanın başına getirdiği beladan kurtulmak için bizi günah keçisi ilan etme mücadelesi içinde olduğunu görüyor üzülüyoruz. Ne TDF nede o toplantıda bulunan beş gazeteci arkadaş buradaki sözleri bu şekilde algılamadık. maalesef trabzonlu bir haberci habercuk.com bu sohbetten bir kaç saniyelik sözlü alıp saptırılmış bir şekilde haber yapınca ulusal basının malzemesi oldu.
Bu toplantıdaki arkadaşlar, TDF yöneticileri, Oktay bey ve danışmanı Ufuk bey bizim orada video çektiğimizi biliyordu ve bizden istedi, fotoğraflarıda kendisine yolladık. Bir günah keçisi aranıyorsa o biz olmayacağız
haberimiz hala yayındadır
http://www.ofhayrat.com/news_detail.php?id=5815

hacıömeroğlu
hacıömeroğlu - 9 yıl Önce

sayın saral milletvekilliğini kaldıracak donanıma ve kültüre sahip olduğunu düşünmüyorum. ama geneline bakılırsa mecliste onun gibiler cok. bürokratlar bir lafı söylerken 3 değil en az 5 kere düşünmeli. söylediğinin arkasında durmalı. hele gerçek bir OFLUYSA.....

büyük abi
büyük abi - 9 yıl Önce

sizcede öyle değilmi önce soyluyoşalar sonra yanlış anlaşıldık dıyolar.nabız yoklama hareketleri.trabzon spor duştuğu gun şehir düşmüştür.sayın vekilime sorarım:-trabzonda fabrikamı açtınızda TS önunuzu kestı.millete iş verdınızde taraftar sızı engelledı.aksıne TS şike surecınde yuzustu bıraktınız.nerdeyse tum mılletvekillerimiz FB forması gıyecek hale gelmıştı.ha şu söylenebilir bu mılleti bır ve beraber yapan butun dini ve milli değerleri altust ettık.trabzonspor suçlanmış çokmu.

ali hakan
ali hakan - 9 yıl Önce

arkadaş ben onu bunu bilmem tamamen acemice bi hareket istanbul medyasına bizi rezil ettin ne gerek var bu tip konuşmalara açık söylüyorum burda başbakana yaranma var

TAM OFLU.
TAM OFLU. - 9 yıl Önce

Tabiki oflu olmak ayrıcalıktır.Ama bunlar ne konuştuğunu bilmiyor atıyor ya tutarsa gibi.

osman çakır
osman çakır - 9 yıl Önce

bu oflulara ne oluyor. Bir bakan bir milletvekili, danışmanlarını değiştirsinler. Yoksa oflu olarak zararı bize dokunuyor. karları zaten yok!


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21