Oktay Saral’dan Feyzioğlu’na korsan benzetmesi

Danıştay’ın 146.kuruluş yıldönümünde yaptığı konuşma nedeniyle Başbakan Erdoğan tarafından tepki gösterilen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’na tepkiler çığ gibi büyüyor.

Oktay Saral’dan Feyzioğlu’na korsan benzetmesi

Feyzioğlu’na tepki gösteren Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, “Yargı Gemisi; Adnan Menderes’in ve Deniz Gezmiş’in asılmasına sebep olan bir dedenin torunu olan, Münevver Karabulut’un katilinin avukatlığını yapan vijdan yoksunu bir korsandan kurtarılmalıdır” dedi.

 

Saral’ın açıklaması şöyle;

Yüksek mahkemelerin açılış ya da yıl dönümü toplantılarında konuşmacı sıfatıyla kürsüye çıkanların, yargı bağımsızlığı ve hukuk devleti tekerlemeleri üzerinden doğrudan hükümeti hedef alan ve icrayı hasım ilan eden ideolojik üslupları, toplum vicdanında yargıya olan itimadı ziyadesi ile zedelemiştir.

 

Toplum iradesini esas alan demokrasiyi lafzi bir çıplaklıkla ekalliyetlerine dolgu malzemesi yapan ve cumhuriyeti, Nasrettin Hocanın kuşuna çevirenler, üstünlük ve ekalliyet arayışına hukukun üstünlüğü diyecek kadar şirazesini kaybetmişlerdir.

 

Sayın Başbakanımızın da iştirak ettiği Danıştay’ın kuruluş yıldönümü toplantısında; Başbakanımızın varlığına rağmen küstah bir üslupla hükümeti hedef alan TBB Başkanı, sadece toplantıyı değil, Danıştay kurumunu da istismar ederek siyaseten mevzi almaya çalışırken, Başbakanımız tarafından ortaya konulan asil tavır, bir mikrofon sapığı tarafından istismar edilmek istenen yüksek yargının haysiyetini kurtarmıştır.

 

İdeolojilerin tükürük okkasına batırılmış bir kalemden çıkan metni hukuk ve yargı kalpazanlığı ile pazarlamaya çalışan, böylelikle de siyaseten mevzi kazan ve ihtirasından başka aziz bildiği hiçbir mukaddesi olmayan bu Zat’ın ihtirası namına istismar etmeyeceği hiçbir kurum ve mevhumun olmadığı ortadadır.

 

Bu noktada şunun ısrarla altını çizmek istiyorum; siyasi üfürüklerle yelken şişiren yargı gemisi, ekalliyet korsanlarının eliyle hukuk rotasından ayrılır ve hiçbir zaman için “adalet” limanına demir atamaz.

 

Bu sebepledir ki yargı, gemisini korsanlardan ve kalpazanlardan temizlemek zorundadır. Deniz Gezmiş’lerin, Adnan Menderes’lerin asılmasına sebep olan bir dedenin torunu olan; Münevver Karabulut cinayetinin katilini savunacak kadar vijdandan yoksun olan birinin Barolar Birliği Başkanı olarak çıktığı kürsüde vijdan siyaseti yapması şaklabanlıktan öte bir şey değildir.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
oflu
oflu - 8 yıl Önce

yahu boş beleş açıklamaları yayınlayıp sitenizin tirajını düşürmeyin...

oflu61
oflu61 - 8 yıl Önce

herşeye muhalefet arkadaş bu kadar yağcı bir insan olurmu bir oflu olarak kınıyor ve acıyorum size..

TEPKİ
TEPKİ - 8 yıl Önce

OKTAY SARAL KEŞKE ÇAY FİYATLARINA DA TEPKİ GÖSTERSEN

SARAL
SARAL - 8 yıl Önce

SAYIN SARAL BİZ SENİ OF BLD. BŞK. OLDUĞUN HALİNLE SEVDİK ŞİMDİ BİR YERLERE YARANMAK İÇİN BAŞBAKANIN TAVRINA GÖRE 1 GÜN SONRA SALDIRIP DURUYOSUN HAK VERMİYOR DEĞİLİM DEVİR YALAKALIK DEVRİ..YAZIK...

40.
40. - 8 yıl Önce

KONUŞ SARAL TAM SENİN VE SENİN GİBİLERİN GÜNÜDÜR.DAHA DÜRÜST OLABİLİRSİN KANAATINDAYIM.

a.y
a.y - 8 yıl Önce

oktay bey pkklılar hakkında bir kelimeniz yok bir de onlar hakkında esip gürleseydiniz size erbaka nın cümlesiyle seslenmek isterim hadi ordan hadi ordan

sefa
sefa - 8 yıl Önce

ANLAŞILDI 2015 SEÇİMLERİNDE OKTAY YOK. BUNCA FERYAT FİGAN ONDAN :)

ali cak
ali cak - 8 yıl Önce

ofa yaptıklarının hesabını ver.bu yalakalıkla buraya kadar gidersin ammmaaa ilahi güc var istismarcı seni gidisi


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21