Oktay Saral’dan Fenerbahçe’ye tepki

Ak Parti İstanbul Milletvekili Oflu hemşerimiz Oktay Saral, İstanbul’da oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Oktay Saral’dan Fenerbahçe’ye tepki

Spor Toto Süper Lig’de Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasının ardından yaşanan olaylar Türkiye’nin gündemini meşgul etmeye devam ederken Ak Parti İstanbul milletvekili Oflu hemşerimiz Oktay Saral da yaptığı açıklama ile Fenerbahçe’yi kınadı.

 

İşte Saral’ın açıklaması;

Son dönemde Türk Futbolu adına yaşanan talihsizliklere bir yenisi de Pazar akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda eklenmiştir. Bu durum hepimiz için üzüntü vericidir.


3 Temmuz tarihinde başlayan süreçte yaşanan gelişmeler bağımsız yargının verdiği kararın yanında UEFA’nın da verdiği ceza ile yeni bir sürece girmiştir.

Bu dönemde adı geçen spor kulübü yöneticilerinin soğukkanlı ve hukuka saygılı tavırlar sergilemesi beklenirken camiaları karşı karşıya getirmeye taraftarları germeye devam etmektedir.

Pazar akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda MİSAFİR TAKIM olarak yer alan Trabzonspor takımına ve yönetimine asgari misafirperverlik gösterilmemiştir. UEFA ve Futbol Federasyonu’nun talimatlarına uymayan bu tavır ülke sporu açısından da talihsiz bir durumdur.

Fenerbahçe Kulübünün Türk örf adet ve geleneklerine uymayan en basit insani durum içermeyen bu davranışlarını şiddetle kınamak herkesin görevidir. Her ne kadar İstanbul Milletvekili olsak da, Türkiye’nin çimentosu olmuş, bahçelerinde şehzadelerin dolaştığı, Dünyaya hükmetmiş “Liderler” yetiştiren doğduğum topraklara, medeniyet şehri Trabzon’a ve bu şehrin öznesi konumundaki Trabzonspor’a yapılan haksızlıkların karşısında durmak bizim almış olduğumuz ahlakın bir gereğidir. Her defasında “bizim Fenerbahçe taraftarı ile bir sorunumuz yoktur, onları seviyoruz” diyen bir kulüp başkanına hangi sebeple böylesine çirkin bir saldırı düzenlenir anlamakta güçlük çekiyorum. Bu saldırı Fenerbahçe gibi bu ülkenin en önemli kulüplerinden birisini Dünyaya rezil etmiş olan kendi kulüp başkanlarına olan kızgınlıklarının, kırgınlıklarının, Sayın Hacıosmanoğlu nezdinde dışa vurumu mudur acaba?

Trabzonspor’un şampiyonluğu kaybettiği 1996 yılında rakibi Fenerbahçe’yi Avni Aker Stadı’nda alkışlayarak uğurladığını hatırlatmak isterim. Spor Toto Süper Liginin ikinci devresinde Trabzon’da oynanacak olan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe takımına, yönetimine ve taraftarlarına bize ve kültürümüze yakışacak şekilde en iyi şekilde misafirperverlik gösterileceğinden de eminim. Böyle bir durumun camiaların gücünü arkasına alan, yüzleri köseleye dönmüş futbol tüccarlarına ders olmayacağı da aşikardır. Türk futbolunun bu derece kirlendiği ve seviyesizleştiği durumun düzelmesi için Fenerbahçe camiasını temsil eden ve yargı ile UEFA kararıyla şike yaptığı tescil EDİLEN kişilerin futbol sahnesinden çekilmesi zorunludur.

Söz konusu başkan ve yöneticilerin, taraftarların yaptığı bu çirkin davranışları engellemek ve özür dilemek yerine pervasızca Trabzonspor camiasını hedef alan açıklamaları ancak yüzleri ayakkabı hammaddesi olmuş kişilerin yapacağı bir davranıştır. Yıllar boyunca birbirlerini ezeli rakip gördükleri oranda aralarında ebedi bir dostluk kurulmuş olan bu iki camianın tekrar aynı vasıflara bürünmeleri için Fenerbahçe Kulübü Başkan ve Yöneticilerinin bir an önce asli işlerine geri dönmeleri ve Türk Futbolunu rahat bırakmaları gerekmektedir.

Özetle; Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugünden tezi yok hemen acilen iradesini ortaya koyarak yargı ve UEFA kararları çerçevesinde 2011-2012 yılı için şampiyon Trabzonspor’un kupasını vermesi, Pazar akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yaşanan olayların sorumlularının da bulunarak cezalandırılması konusunda müdahil olması gerekmektedir.

Bunlar yapılmadığı takdirde bu kavga ve çirkin ortamın devam etmesinin tek sorumlusu TFF ile şike yaptıkları yargı ve UEFA kararı ile sabit olanlar olacaktır.

 

Bu bağlamda; sadece takımının maçını seyretmek amacı ile Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda bulunan ve çirkin saldırılara maruz kalan Trabzonspor Başkanı, değerli kardeşim İbrahim Hacıosmanoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine geçmiş olsun dileklerimi iletirken, konu il alakalı ihmali olan yetkililerle alakalı yapılacak işlemlerin takipçisi olacağımı Türk Kamuoyuna bildiririm.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 8 yıl Önce

sayın vekilim nedense hiç samimi gelmedi açıklamalarınız.trabzonsporla ilgili şike surecındeki hallerinizi unutmadık kusura bakmayın.ayrıca;
Türk Milleti derken neyi kastetttınız.ırkçılık yapmayınız.lütfen.değilmi yani.

kenan harputoglu
kenan harputoglu - 8 yıl Önce

zaten zamanında tüm trabzon siyasileri parti gozetmeksizin kenetlenerek takımına sahip çıksaydı netice alınırdı geç kalınmış bir açıklamada olsa iyi soyledi

Balekoglu
Balekoglu - 8 yıl Önce

Hic gülesim yoktu,acaba oktay bey istanbuldan deyilde trabzondanmi aday olmak istiyor,yoksa bu kadar u dönüsünün manasi ne oluyor

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21