Bakan Bayraktar, Çevre ve Şehirciliğin doktoru oldu

Türkiye’de konut denince akla gelen ilk isim olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a, Çevre ve Şehirciliğin Doktoru oldu. KTÜ Rektörü Baykal tarafından Bakan Bayraktar’a fahri doktora unvanı verildi.

Bakan Bayraktar, Çevre ve Şehirciliğin doktoru oldu

Bakan Bayraktar, Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, mücadele ede ede, iğne ile ilmek ilmek çalışarak bugünlere geldiğini belirterek, "Üniversitenin senatosuna, Rektör'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Türkiye'de Trabzonlu çok üst düzey yöneticiler bulunduğunu, bunların büyük bir bölümünün de KTÜ mezunu olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, şöyle konuştu:

 

"Trabzon'un derin tarihi yanında insan yapısı, karakteri de bunda çok büyük etkendir. Trabzon, üniversiteler şehri olmalıdır. Trabzon'un, kültür ve turizm şehri olması gerekiyor. Trabzon'da üniversite sayısını artırmamız lazım. Bunun için çalışmalıyız. Trabzon dünyada yeri olan bir şehir. Trabzon, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde hep cazibe merkezi olmuştur. Trabzon için herkesin çalışması gerekiyor. Sorumluluk taşımamız lazım. Yeni projeler ve çalışmalar için gayret ve azim göstermeliyiz."

 

Bakan Bayraktar, üniversite öğrencilerine de tavsiyelerde bulunarak, "Sorumlu olmayı, üretmeyi, karar vermeyi ve sabırlı olmayı öğrenin. Paylaşmayı ve yardımlaşmayı benimseyin. Mazeret değil, iş üretin. Farkındalık yaratarak değişiklikler yapın" diye konuştu.

 

Törende konuşan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, kurumların sağlam temeller üzerinde yükselmelerinin, onların geleneklerine bağlı olmaları ile mümkün olduğunu söyledi. Rektör Baykal sözlerine şöyle devam etti:

 

"Gelenek, zaman, sabır ve bilinç ile oluşur. İşte KTÜ, 58 yıllık sürede kendi geleneğini oluşturmuş önemli araştırma ve eğitim kurumlarımızdan biridir. KTÜ, gücünü köklerinden alan, geleneklerine bağlı ve bir o kadar da yeniliklere açık bir üniversite olarak varlığını geleceğe taşımak arzu ve iradesine sahiptir. Üniversitemizin 60 yıla yaklaşan mazisi bu anlayışla gelişmiş ve KTÜ bu çerçevede büyümüş, köklü bir üniversite olmuştur. Yani üniversitemiz çağı yakalayan, zamanın gelişmelerine ayak uyduran, bilimin evrensel ilkelerine sadık kalarak faaliyetlerini sürdüren ama aynı zamanda geleneğine de sahip çıkan bir kurum olarak yoluna devam etmektedir."

Konuşmalardan sonra Rektör Baykal, Bakan Bayraktar'a fahri doktora belgesi verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21